Branislava Vasić, Funkcija psihopatoloških struktura u zbirci "Ako se jednom setim ili načela" Aleksandra Vuča, u: Nadrealizam u svom i našem vremenu, Filološki fakulet, Društvo za kulturnu saradnju Srbija-Francuska, Beograd, 2007. str. 255-262.
Milivoje M. Milenković, Nadrealizam u svetlosti biologije ili irealizam u jugoslovenskoj književnosti, Preštampano iz časopisa “Život i rad”, Beograd, St. “Mlada Srbija”, 1934, str. 58.
Marko Ristić, Koje su pobude i kakvi su uspesi Školske filozofije. Povodom jedne kritike na Nacrt za jednu fenomenologiju iracionalnog. Nadrealistička izdanja, Beograd, 1932, str. 43.
Vane Bor, Marko Ristić, Anti–zid, Prilog za pravilnije shvatanje nadrealizma, Nadrealistička izdanja, Beograd, 1932, str. 54.
Miodrag Stajić, Likvidacija nadrealizma, U: Marginalije, prva knjiga, Beograd, Izdavačka knjižara “Skerlić”, 1931, str. 46–51.
Koča Popović, Marko Ristić, Nacrt za jednu fenomenologiju iracionalnog, Nadrealistička izdanja, Beograd, 1931, 173. str.
Kao viši naučni saradnik na Institutu za književnost i umetnost, angažovan je na projektu “Uporedna istraživanja srpske književnosti (u evropskom kontekstu)”, na zadacima proučavanja odnosa srpske i evropske avangardne.
Hanifa Kapidžić-Osmanagić doktorirala je 1963. na Faculte des Lettres Univerziteta u Dižonu, Francuska, sa temom: Le surréalisme serbe et ses rapports avec le surréalisme francais. Redovni je član Akademije nauka i umjetnosti BiH.
Prof. dr Milanka Todić je redovan profesor na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu.
Prof. dr Jelena Novaković je redovni profesor na Katedri za romanistiku na Filološkom fakultetu u Beogradu i upravnik te Katedre, gde radi od 1971. godine.
Branko Aleksić, pesnik i esejista, doktorirao na Univerzitetu Pariz-VIII, Francuska. Objavio je nekoliko komparativnih studija, antologija i zbornika iz oblasti francuskog i srpskog nadrealizma.
Gojko Tešić je profesor je književnosti na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, živi u Beogradu. Bavi se književnoistorijskim radom, s naročitim težištem na srpskoj književnosti između dva svetska rata.
Аlеksаndаr Flаkеr je аutоr znаčајnih stručnih i nаučnih rаdоvа iz pоdručја književnosti i tеоriје knjižеvnоsti. Nајvаžniја prоblеmskо-tеmаtskа pоlја kојimа sе Flаkеr bаviо su аvаngаrdnа knjižеvnоst i kulturа, intеrmеdiјаlnе i intеrkulturаlnе studiје.